Mateusz Gorzkowski
psycholog w trakcie szkoły psychoterapii
Jestem magistrem psychologii (Uniwersytet SWPS, Katowice). Prowadzę konsultacje psychologiczne, konsultacje psychoterapeutyczne i doradztwo psychologiczne w nurcie poznawczo-behawioralnym. Przyjmuję dorosłych i nastolatków (od 12 roku życia). Oprócz prywatnej praktyki w Gabinetach Zdrowia i Rozwoju Przymniestań, pracuję w wymiarze pełnego etatu w przyszpitalnym Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Opolskiej 21D w Tarnowskich Górach (oddział Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. im. B. Hagera).
Współpraca w moim gabinecie przede wszystkim:
– opiera się na pełnej ciepła, empatii i bezpieczeństwa relacji terapeutycznej,
– jest zorientowana na jasny i konkretnie zdefiniowany cel,
– jest ograniczona w czasie i ma jasną strukturę,
– bazuje na wynikach badań w duchu „Evidence Based Practise” czyli skuteczność interwencji jest testowana empirycznie,
– ma walor edukacyjny – pacjent uczy się jak samodzielnie radzić sobie z własnymi trudnościami.
W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym Psychologa oraz przede wszystkim dobrem i komfortem pacjentów. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.
Mam doświadczenie w funkcjonalnej diagnozie psychologicznej zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości oraz prowadzeniu terapii wspierającej osób dorosłych i nastolatków. Serdecznie zapraszam na pierwszą konsultację psychologiczną, podczas której wspólnie zdecydujemy jaka forma pomocy będzie najbardziej adekwatna.
Doświadczenie kliniczne zdobywałem na zamkniętym oddziale psychiatrycznym w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu nr 4 w Bytomiu, na dziennym oddziale psychiatrycznym w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Zabrzu oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu. Pracowałem również jako wolontariusz w stowarzyszeniu na rzecz dzieci z diagnozą ze spektrum autyzmu.
Dodatkowe odbyte przeze mnie kursy / szkolenia:
– Techniki i narzędzia Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT)
– Praktyczne zastosowanie Terapii Schematów
– Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach
– Podstawy teoretyczne oraz zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej
– Co każdy psychoterapeuta powinien wiedzieć o nowej klasyfikacji ICD-11